Barca pobijedila, Araujo završio u bolnici

Nogomet 11. maj 202200:30 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone u 36. kolu Primere savladali su na "Camp Nou" Celtu rezultatom 3:1, a duel je obilježila i povreda Ronalda Arauja.

Katalonci su ostvarili četvrti trijumf u posljednjih pet utakmica i sa 72 boda drugi su na tabeli sa devet bodova manje i utakmicom više od šampiona Real Madrida.

Gosti iz Viga su ostali na 11. poziciji sa 43 boda.

Barcelona je povela poslije pola sata igre pogotkom Memphisa Depaya na asistenciju Osmanea Dembelea, a Perre-Emerick Aubameyang se u 41. minutu potrudio da njegova ekipa na odmor ode sa dva gola prednosti.

Iskusni napadač je u 48. minutu po drugi put savladao goste iz Galicije, ponovo na dodavanje Dembelea. Internacionalcu iz Gabona to je bio 11. pogodak u 14. utakmici prvenstvu od kako je u januaru iz Arsenala došao na „Camp Nou“.

Iago Aspas je četiri minute kasnije smanjio na 3:1, a Celta je u 58. ostala sa igračem manje zbog isključenja Murilla.

U 63. minutu Araujo se u vazduhu sudario glavom sa saigračem Gavijem i u trenutku „Camp Nou“ je zanijemio. Defanzivac Barselone je ubrzo prebačen u bolnicu, a prekid je trajao skoro deset minuta.

Katalonci su saopštili da je Urugvajac zadobio potres mozga i biće potvrgnut detaljnim pregledima.

Barcelona u sljedećem kolu gostuje Getafeu, a Celta dočekuje Elche.