Barcelona na krilima Aubameyanga bolja od Valencije

Nogomet 20. feb 202218:11 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Barcelona je u derbi susretu 25. kola španske La Lige na Mestalli savladala Valenciju sa uvjerljivih 4:1. Junak pobjede bio je Pierre Emerick Aubameyang koji je postigao dva gola.

Povela je Blaugrana u 23. minuti susreta, a Gabonac je postigao prvi gol nakon sjajne asistencije Albe.

Na 2:0 je samo devet minuta kasnije povisio Frenkie de Jong nakon sjajne akcije i asistencije Ousmanea Dembelea.

U 38. Aubameyang postiže i drugi gol u dresu Barcelona, ovoga puta asistent je bio Gavi.

Valenciji je u 41. minuti poništen pogodak nakon asistencije VAR-a. Pogodio je Soler, ali je naknadno utvrđeno da je lopta tokom akcije izašla u aut.

Ipak, isti igrač je u 53. minuti lijepo pogodio nakon asistencije fudbalera Tottenhama koji se nalazi na posudbi u Valenciji Briana Gila.

Najljepši trenutak susreta desio se u 63. minuti susreta. Pedri je povukao loptu, silovito šutirao i pogodio rašlje gola Gruzijca Mamardashvilija.

Barca se nakon ove pobjede probila na 4. poziciju na tabeli La Lige i sada ima 42 boda, isto koliko ima i petoplasirani Atletico, ali i utakmicu manje. Valencija je tek 12. sa 30 osvojenih bodova.