Barcelona porazom okončala sezonu, Atletico slavio protiv Sociedada

Nogomet 22. maj 202223:59 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelona doživjeli su poraz u posljednjem susretu sezone na Camp Nou stadionu. Bolja od Blaugrane bila je ekipa Villarreala sa 0:2. Atletico Madrid je slavio u gostima kod Sociedada, dok je Sevilla bila bolja od Bilbaoa.

Propustili su Katalonci brojne prilike, a promašaje je kaznio Alfonso Pedraza u 41. minuti nakon proigravanja Pareja.

Konačan rezultat postavio je Moi Gomez u 55. minuti.

Za kraj sezone slavio je i Atletico Madrid i to protiv Real Sociedada sa 1:2.

Nakon što je prvi dio završen bez pogodaka u drugom su viđena tri gola.

De Paul je doveo Jorgandžije u prednost u 50. minuti, a 20 minuta kasnije Correa je udvostručio prednost.

Guridi je u sudijskoj nadoknadi smanjio rezultat na 1:2.

REUTERS/Vincent West

U trećem susretu odigranom večeras Sevilla je golom Rafe Mira iz 68. minute savladao Athletic Bilbao sa 1:0.

Real Madrid je na kraju prvak La Lige, a pored Kraljeva naredne sezone će u Ligu Prvaka Barcelona, Atletico Madrid i Sevilla. Betis i Sociedad idu u Ligu Evrope, dok će Villarreal nastupati u Ligi Konferencija.

Društvo najboljih napuštaju Alaves, Levante i Granada.