Bavarci spriječili blamažu: Bayern nakon preokreta bolji od Greuther Furth VIDEO

Nogomet 20. feb 202217:26 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri minhenskog Bayerna savladali su ekipu Greuther Furtha u susretu 23. kola Bundeslige sa 4:1.

Bavarci su to učinili nakon što je Furth vodio na poluvremenu golom Hrgote iz 43. minute.

Ipak, ekipa Juliana Nagelsmanna je zaigrala mnogo bolje u drugom poluvremenu, a Robert Lewandowski je poravnao rezultat nakon samo dvije minute igre u drugom poluvremenu.

Griesbeck je u 61. minuti pogodio vlastitu mrežu i donio Bavarcima preokret, da bi Poljak Robert Lewandowski u 82. postigao i drugi gol.

Konačan rezultat postavio je Erik Maxim Choupo-Moting u prvoj minuti nadoknade.

Bayern nakon 23 kola zauzima lidersku poziciju na tabeli sa 55 osvojenih bodova, Greuter Furth je posljednji sa svega 13 bodova.