Bayer Leverkusen sa igračem manje bolji od Stuttgarta

Nogomet 19. sep 202117:25 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri Bayer Leverkusena bili su bolji u gostima od Stuttgarga rezultatom 3-1 na susretu 5. kola njemačke Bundeslige.

Krenuli su gosti furiozno i u prednost došli već u drugoj minuti susreta. Strijelac je bio Robert Andrich nakon asistencije Mitchela Bakera.

Prednost je udvostručio sjajni Čeh Patrick Schick u 19. minuti susreta nakon dodavanja Floriana Wirtza.

U 31. minuti gosti ostaju sa igračem manje. Strijelac prvog gola za Leverkusen Robert Andrich pravi glupost, a sudija Benjamin Cortus mu nakon pregledavanja VAR-a pokazuje direktan crveni karton.

Stuttgart samo šest minuta kasnije koristi igrača prednost i preko Orela Mangale smanjuje rezultat, ali na kraju će se ispostaviti da je to bilo sve što su domaći fudbaleri uspjeli napraviti.

Apotekari su i sa igračem manje uspjeli ovjeriti pobjedu u 70. minuti susreta, a Florian Wirtz je nakon asistencije postigao i pogodak.

Leverkusen nakon ove pobjede zauzima treću poziciju na tabeli Bundeslige sa 10 osvojenih bodova, dok je Stuttgart 14. sa svega 4 osvojena boda.