Bayern bolji od Dynama, Ronaldo i Sancho junaci Uniteda

Nogomet 23. nov 202120:43 0 komentara
REUTERS/Valentyn Ogirenko

Fudbaleri Bayerna iz Munchena savladali su kijevski Dynamo u 5. kolu grupne faze UEFA Lige prvaka rezultatom 2:1. Manchester United golovima Cristiana Ronalda i Jadona Sancha savladao Villarreal.

Bavarci su do prednosti stigli u 14. minuti susreta, a strijelac spektakularnog pogotka bio je Robert Lewandowski. Zabarny je pokušao da izbije loptu, ali je ona došla direktno na nogu Lewandowskog koji pogađa makazicama.

Drugi gol za minhenski tim postigao je Coman u 42. minuti susreta. Tolisso je proigrao krilnog fudbalera koji pogađa mrežu Buschmana.

Ukrajinci su zaigrali mnogo bolje u drugih 45 minuta. Napravili su nekoliko izglednih prilika, a gol je stigao u 70. minuti. Tsygankov je proigrao Garmasha koji je precizan.

Tsygankov je mogao donijeti poravnanje ekipi, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Bayern nakon nove, pete pobjede zauzima lidersku poziciju na tabeli grupe E sa 15 bodova, Dynamo je posljednjeplasirani sa samo jednim bodom.

Ronaldo ponovo spasio Manchester United

United je u grupi F sa 1:0 bio bolji u gostima od Villarreala.

Iako je domaćin bio dosta opasniji protivnik, Manchester United je taj koji je stigao do pobjede. Jedini gol za Crvene đavole postigao je Cristiano ROnaldo u 77. minuti susreta.

Capoue je bio neporezan, Fred mu je ukrao loptu koja stiže do Ronalda, a Portugalac hladnokrvno prebacuje Rullija.

Pobjedu Crvenih đavola potvrdio je Jadon Sancho spektakularnim pogotkom u 90. minuti susreta.

Manchester United nakon ove pobjede zauzima lidersku poziciju na tabeli grupe F sa 10 osvojenih bodova, Villarreal je drugoplasirani sa 7 bodova.