Bayern deklasirao Benficu, hat-trick Lewandowskog, Barca minimalno

Nogomet 02. nov 202122:56 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri Bayern Munchena deklasirali su u 4. kolu grupne faze Lige prvaka ekipu Benfice sa 5-2, dok je Barcelona bila bolja od kijevskog Dynama minimalnim rezultatom 1-0.

Benfica je povela u 16. minuti susreta, ali je gol Lucasa Verissima poništen zbog nedozvoljene pozicije nakon asistencije iz VAR sobe.

Bavarski gigant stiže u prednost u 26. minuti susreta. Coman je asistirao za Lewandowskog koji rutinski pogađa mrežu gola Benfice. Samo šest minuta kasnije Lewandowski ovoga puta u ulozi asistenta, a Serge Gnabry postiže gol za Bayern.

Benfice u 38. minuti smanjuje prednost. Grimaldo je ubacio loptu u šesnaesterac, a Morato postigao pogodak.

U prvoj minuti sudijske nadoknade imao je Lewandowski priliku postići novi pogodak, ali je bio neprecizan sa bijele tačke.

Nastavili su Bavarci napadati i u drugom poluvremenu, a u 49. minuti Leroy Sane pogađa fenomenalno na asistenciju Daviesa.

Lewandowski u 61. minuti postiže svoj drugi gol na susretu na asistenciju Sanea, ali se Benfica ne predaje i u 75. minuti preko Darvina Nuneza smanjuje na 4-2.

Ipak, Robert Lewandowski u 84. minuti pogađa na asistenciju, ni manje ni više nego Manuela Neuera, te tako kompletira hat-trick na ovom susretu.

Barcelona savladala Dynamo Kiev

U drugom susretu ove grupe Barcelona je slavila protiv Dynamo Kieva, a pogodak odluke postigao je Ansu Fati u 75. minuti susreta.

Nakon četiri odigrana kola Bayern je lider na tabeli grupe E sa maksimalnim učinkom od 12 bodova i sa čak 16 postignutih pogodaka, Barcelona je druga sa 6, Benfica ima 4, dok je Dynamo posljednjeplasirani sa samo jednim bodom.