Bayern kaznio promašaje Barce i slavio u velikom derbiju

Nogomet 13. sep 202222:52 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Večerašnjim mečevima nastavljena je grupna faza nove sezone UEFA-ine Lige prvaka. Bayern je u velikom derbiju srušio Barcelonu rezultatom 2:0.

Fudbaleri Mihnenskog Bayerna u velikom derbiju bili su bolji od Barcelone u okviru grupe C. Bila je Blaugrana mnogo bolji rival u prvom dijelu, propustila tri velike prilike. Dvije preko Lewandowskog i jednu preko Pedrija, ali su mreže mirovale.

Ipak, Bayern je kaznio promašaje tima Xavija Hernandeza u drugom dijelu. Do prednosti ih je doveo Lucas Hernandez u 50. minuti nakon asistencije Kimmicha.

Na drugi gol se nije dugo čekalo. Samo pet minuta kasnije Sane je sjajnom minijaturom prošao odbranu Barcelone i zatresao mrežu Ter Stegena.

Pogodio je Pedri stativu do kraja susreta, ali se mreža Manuela Neuera nije tresla.

Nakon dva gola Bayern je lider na tabeli grupe C sa 6 bodova, Barcelona i Inter imaju po tri, dok je Viktorija posljednjeplasirana bez bodova.

Action Images via Reuters/Ed Sykes
REUTERS/Craig Brough

Kompletan tok susreta i golove možete pronaći OVDJE.

Liverpool slavio protiv Ajaxa

Redsi su stvorili ogroman broj prilika, doslovno se ispromašivali, ali su na kraju slavili potpuno zasluženo sa 2:1.

Meč je odigran u okviru grupe A, a ekipa Jurgena Kloppa je od samog starta krenula veoma agresivno. Do prednosti su stigli u 17. minuti kada je Diogo Jota proigrao Mohameda Salaha, a Egipćanin postigao prvi gol u Ligi prvaka ove sezone.

Nakon toga propustili su Redsi još nekoliko prilika i to preko Van Dijka, Diaza i Jote, a kazna je stigla deset minuta kasnije.

Lopta je nakon dodavanja Berghuisa stigla do Kudusa, a mladi fudbaler iz Gane postigao fenomenalan pogodak.

To je ujedno bio i jedini udarac Ajaxa večeras.

Napadali su Redsi nakon toga, propustili veliki broj prilika, ali je na kraju nagrada stigla u samom finišu. Igrala se 89. minuta kada je Tsimikas izveo korner, a Matip pogodio mrežu 38-godišnjeg Pasveera.

REUTERS/Lukas Barth

Nakon ovog meča Napoli, koji sutra svoj meč igra protiv Rangersa, je lider na tabeli sa 3 boda, isto koliko imaju Liveprool i Ajax, ali uz bolju gol razliku. Rangers je posljednji trenutno bez bodova.

Grupa B

Bayer Leverkusen je iznenadio ekipu Atletica i golovima Andricha i Diabyja slavio sa 2:0. U drugom susretu ove grupe Club Brugge priredio senzaciju i sa 4:0 deklasirao Porto. Strijelci za Club Brugge bili su Jutgla, Sowah, Skov Olsen i Nusa.

Grupa D

U drugom susretu Grupe D Eintracht golom Lindstroma savladao Marseille. Svih 90 minuta za tim Igora Tudora odigrao je bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

U meču ove grupe koji je odigran nešto ranije Sporting savladao Tottenham sa 2:0.

Nakon dva kola Sporting je lider na tabeli sa 6 bodova, Tottenham i Frankfurt imaju po 3, dok je Marseille posljednjeplasirani bez bodova.