Bayern na krilima Lewandowskog deklasirao Dynamo, nova blamaža Barcelone

Nogomet 29. sep 202122:53 > 23:00 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri minhenskog Bayerna savladali su u drugom kolu grupne faze UEFA-ine Lige prvaka ekipu Dynamo Kieva rezultatom 5-0. Barcelona je navijačima priredila novu gorku pilulu i savladana je od Benfice sa 3-0.

Krenuli su Bavarci silovito od samog početka, ali su prvi zaprijetili gosti. Tsygankov je šutirao sjajno nakon jedne kontre Dynama, ali je njegov pokušao otišao pored gola. Igrala se deveta minuta susreta.

Bayern je zaprijetio već u narednom napadu, Gnabry je centrirao, Lewandowski šutirao glavom, ali je sjajno reagovao Georgi Buscham.

U 12. minuti penal za Bayern, a siguran izvođač bio je Robert Lewandowski. Nešto ranije je Sergiy Sydorchuk igrao rukom u kaznenom prostoru svoje ekipe.

Robert Lewandowski je prednost svoga tima udvostručio u 27. minuti susreta, a pogodio je nakon asistencije Thomasa Mullera.

Pred sam finiš prvog poluvremena pokušao je Carlos de Pena, ali je njegov udarac zaustavio Manuel Neuer.

U 68. minuti u strijelce se upisao i Gnabry nakon lijepog dodavanja Leroya Sanea, a upravo je Sane u 74. minuti susreta bio strijelac za 4-0. Konačan rezultat u 87. minuti postavlja rezervista Choupo-Moting na asistenciju Pavarda.

Barcelona je u drugom susretu ove grupe upisala novi poraz.

Ovoga puta od katalonskog tima bolja je bila Benfica i to sa 3-0.

Portugalski tim je u prednost doveo Darwin Nunez već u trećoj minuti susreta. Prednost portugalskog tima je udvostručio Rafa Silva u 69. minuti susreta, dok je konačan rezultat postavio Nunez sa bijele tačke svojim drugim golom na susretu.

Nakon dva kola odigrana u grupi E Bayern je vodeći tim na tabeli sa 6 bodova, Benfica je druga sa četiri, Dynamo Kiev je treći sa jednim bodom, dok je Barcelona posljednjeplasirana bez bodova.

U narednom kolu Barcelona dočekuje Dynamo Kiev, dok će Bayern gostovati Benfici.