Bayern nježan prema Schalkeu: Bavarski gigant sa liderske pozicije na odmor

Nogomet 12. nov 202220:35 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Nastavlja Bayern sa pobjedama u Bundesligi. Na red je došao Schlke, a Bavarci su slavili u Gelzenkirhenu 2:0.

Sa jedne strane teško da domaći navijači mogu biti zadovoljni porazom. Ali kada uzmu u obzir šta su u prethodne dvije godine doživljavali od ovog rivala, poraz 2:0 i nije razlog za tugu.

Jer bilo je tu poraza i od 8:0, 5:0, 4:0, tako da ovo izgleda sasvim podnošljivo. Može se reći da je Bayern bio nježan prema stalnoj mušteriji, timu koji pobjeđuje redovno od 2014.

Sada je to praktično pješke odradio. Otvorio je bravu protivnika u 38. minutu preko Gnabryja, a novu asistenciju ubilježio je Musaila. Mladi Jamal asistirao je i u 52. minutu za Chuopu-Mottinga, čime je sve praktično riješeno.