Bayern osvajač Svjetskog klupskog prvenstva, Pavard presudio Tigresu

Nogomet 11. feb 202120:52 > 21:10 0 komentara
REUTERS/Ibraheem Al Omari

Fudbaleri Bayerna osvajači su FIFA-inog Svjetskog klupskog prvenstva za sezonu 2019/2020. Oni su u finalu savladali U.A.N.L. Tigres iz Meksika minimalnim rezultatom 1:0. Bavarci su tako objedinili čak šest različitih trofeja i sada u svom posjedu imaju Bundesligu, Kup Njemačke i Superkup te zemlje, Ligu šampiona, Superkup Evrope i pehar planetarnog prvaka.

Presudni momenat na meču dogodio se u 59. minuti, kada je gol Tigresa pogodio Benjamin Pavard. Iako je Bayern više od igre tokom cijelog meča, te su pokazali da su kvalitetniji protivnik.

??? #MiaSanChampi6ns ???

Posted by FC Bayern München on Thursday, February 11, 2021

Tigres je tek na momente u ovom meču uspjevao doći do gola Manuela Neuera, ali ne toliko da uspiju ugroziti protivnika i napraviti nešto bolji rezultat.

Tim Hansia Flicka stvorio je više prilika, imao je terensku inicijativu, jedan gol im je i poništen u prvom poluvremenu – no nakon 90 minuta nadmetanja, postigli su samo jedan gol, koji se ispostavio dovoljan za novu titulu u klupskim policama. Treneru Bayerna je ovo bio i šesti trofej od kako je na klupi bavarskog tima.

Meč i kompletan turnir se igrao u Kataru, a tim iz Minhena je turnir kompletirao bez primljenog gola.

Ranije, u duelu za treće mjesto snage su odmjerili Al Ahly i Palmeiras, a slavila je ekipa Al Ahlyja i to nakon boljeg izvođenja penala. U regularnom vremenu nije bilo golova.