Bayern “trlja ruke“: Leipzig razbio BVB (VIDEO)

Nogomet 02. apr 202220:47 0 komentara

Derbi 28. kola Bundeslige igrao se u subotu od 18 sati i 30 minuta na "Signal Iduna Parku“ u Dortmundu, a gostujući RB Leipzig je ubjedljivim rezultatom 4:1 (2:0) porazio Borussiju i spriječio je da ostane "za petama“ lideru tabele Bayern Minhenu.

Nakon ovog trijumfa ekipa iz Leipziiga je četvrta na tabeli sa 48 bodova, bio je ovo sedmi meč u nizu u nacionalnom prvenstvu bez poraza (pet pobjeda i dva remija). Nalaze sa na mjestu koje vodi u Ligu prvaka sa tri boda više od narednog tima – Freiburga.

Borussija je izgubila u Bundesligi prvi put od šestog februara, kada ju je savladao Bayer Leverkuzen. Žuto-crni su u međuvremenu ostvarili četiri pobjede i dva remija. Sada su na drugom mjestu tabele sa devet bodova zaostatka u odnosu na Bayern Minhen.

Nakon pola sata igre Lajpcig je imao već veliku prednost – golove u 21. i 30. minutu postigao je austrijski vezista Konrad Laimer. Kod prvog gola asistent mu je bio Francuz Cristopher Nkunku, koji se u strijelce upisao u drugom poluvremenu. On je u 58. minutu, na asistenciju raspoloženog Laimera, donio Leipzigu velikih 3:0 poslije odlične akcije.

Donyel Malen je u 84. minutu uspio da smanji zaostatak nakon dodavanja Emrea Cana, ali je konačnih 4:1 za raspoložene goste postavio španski reprentativac Dani Olmo u 86. minutu. Asistent nekadašnjem asu zagrebačkog Dinama bio je razigrani Nkunku, koji sada u sezoni ima 16 golova i 11 asistencija.

U narednom kolu Bundeslige Leipzig će idućeg vikenda dočekati Hoffenheim, dok će Dortmund u petak gostovati Stuttgartu.