Bayern u krizi: Demirović i Augsburg pobijedili Bavarce

Nogomet 17. sep 202217:36 0 komentara
REUTERS/Lukas Barth

Tim iz Minhena nije slavio u četiri uzastopna meča, da stvar bude za njih gora, poslije tri remija poraženi su od Augsburga u bavarskom derbiju.

Kako to čudno zvuči – Bayern je u krizi u Bundesligi! Tim iz Minhena nije slavio po četvrti put uzastopnu u domaćem prvenstvu, poslije tri vezana remija protiv Monchengladbacha (1:1), Union Berlina (1:1) i Stuttgarta (2:2), najtrofejniji njemački klub okliznuo se i u velikom bavarskom derbiju, na gostovanju Augsburgu 1:0. I to se ekipi koju sa klupe predvodi Nagelsmann dogodilo čak 21 godinu!

Prosto je nevjerovatno kako su mreže koje čuvaju Gikiewicz i Neuer ostale netaknute u prvom poluvremenu. Oba tima su igrala napadački orijentisano, autsajder Augsburg bio je potpuno ravnopravan rival u prvih 45 minuta.

Najbolju priliku za domaće tada je propustio Bauer u 38. minutu, koji je glavom šutirao preko gola Bayerna, kod gostiju Sane je mogao do gola u 17. minutu, ali je vjerovatno i najbolji pojedinac susreta Gikiewicz maestralno intervenisao.

U nastavku, Augsburg je poveo, dogodilo se to u 59. minutu, posle dubinskog ubacivanja sa svoje polovine, Sane je loše procijenio let lopte, ona je slučajno pogodila Iaga i odbila se do Berishe, a ovaj je takav poklon iskoristio i savladao Neuera za veliko slavlje na tribinama.

Bilo je jasno da će poslije primljenog gola Bayern pojačati ofanzivu, a dvije odlične prilike imao je neposredno posle vodstva Augsburga. Najprije, Gikiewicz je odbranio udarac Mullera, u nastavku akcije iz vrlo dobre pozicije Upamecano je šutirao pored gola.

Najbolju šansu do kraja meča imao je Sane, koji je mogao da ispravi svoju grešku iz 59. Minuta, izašao je sam ispred golmana domaćina, šutirao je sa 17 metara, ali mu je golman Augsburga odbranio u stilu rukomentog čuvara mreže.

U finišu nevjerovatne scene. Poslije dva kornera i Neuer je otišao u protivnički šesnaesterac, prvi put je glavom šutirao golman Bayerna preko gola, u posljednjim trenucima susreta fantastično je šutirao glavom, ali je nevjerovatno šta je Gikiewicz odbranio!

Reprezentativac BiH Ermedin Demirović bio je starter u timu Augsburga, a meč ne napustio u 67. minutu kada ga je zamijenio Pedersen.

Eintracht je u četvrtak slavio izuzetno važan trijumf u Ligi šampiona na gostovanju Marseilleu (1:0), a prijalo je još jedno gostovanje ekipi iz Frankfurta, ovoga puta u domaćem šampionatu slavili su u Stuttgartu– 3:1.

Trijumf protiv Švaba i proboj u gornji dio tabele Eintrachtu su golovima donijeli Rode golom u šestom i Kamada koji je pogodio u 55. minutu. U finišu, nadu domaćinu golom je vratio Tomas u 79. minutu, ali Stuttgart nije stigao da dođe do izjednačenja. Naprotiv, sve dileme golom u 88. mintu riješio je Kristijan Jakić.

Leverkusen nije opravdao ulogu favorita protiv Werdera, prilično se mučio, na kraju im za trijumf nije bio dovoljan gol Demirbaya iz 57. minuta. Veliki bod timu iz Bremena golom u 82. Minutu donio je reprezentativac Srbije Miloš Veljković – 1:1. Činilo se da će mreže ostati netaknute u okršaju Dortmunda i Schlakea, ali nije to želio 17-godišnji Moukoko, koji je pogodio u 79. minutu – 1:0.