Bayern “utrpao” 7 komada u mrežu Bochuma, Augsburg bolji od Gladbacha

Nogomet 18. sep 202117:27 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri minhenskog Bayerna deklasirali su ekipu Bochuma u 5. kolu njemačke Bundeslige uvjerljivim rezultatom 7-0.

Bavarci su u prednost stigli već u 17. minuti susreta, kada je iz slobodnog udarca pogodio Leroy Sane. U 27. minuti prednost Bayerna je udvostručena. Ovoga puta Sane je bio asistent, a nakon njegovog dodavanja pogodio je Kimmich.

Pet minuta kasnije i Serge Gnabry se upisao u listu strijelaca. U samom finišu prvog poluvremena grčki defanzivac Vassilios Lampropoulos nakon nespretne reakcije postiže autogol.

U listu se upisao i sjajni Poljak Robert Lewandowski u 61. minuti susreta, a na 6-0 je povećao Joshua Kimmich samo četiri minute kasnije svojim drugim pogotkom nakon maestralne akcije Bavaraca. Konačan rezultat postavio je Choupo-Moting u 79. minuti susreta.

Augsburg je sa 1-0 bio bolji od Borussie Monchengladbach. Jedini pogodak na susretu postigao je Niederlechner u 79. minuti susreta.

Bundesliga – 5. kolo:

Arminia Bielefeld 0-0 Hoffenheim

Augsburg 1-0 Borussia Monchengladbach (Niederlechner)

Bayern Munchen 7-0 Bochum (Sane, Kimmich x2, Gnabry, Lampropoulos a.g, Kimmich, Choupo-Moting)

Mainz 0-0 Freiburg