Bayernu derbi: Leipzigu presudio autogol Joška Gvardiola

Nogomet 05. feb 202220:55 0 komentara
MICHAELA REHLE / AFP

Fudbaleri Bajerna pobedili su u Minhenu tim RB Lajpciga sa 3:2 u derbiju 21. kola Bundeslige.

Sjajan meč na Alianz Areni odigrali su fudbaleri dva kluba. Gosti iz Leipziga hrabro su se suprotstavili njemačkom šampionu na njegovom terenu i publika je mogla da uživa u otvorenoj igri i golovima.

Bavarci su poveli u 12. minutu. Pogrešila je odbrana gostiju, mađarski golman Gulasci uspio je da odbrani udrac Lewandowskog, ali je odbijenu loptu lako ubacio u mrežu Thomas Muller.

Izjednačio je Portugalac Andre Silva na dodavanje Laimera u 27. minutu, ali je do kraja poluvremena novu prednost domaćem timu donio Robert Lewandowski nakon odličnog centaršuta Kingsleya Comana. Bio je to već 24. bundesligaški gol ove sezone za poljskog reprezentativca.

Ništa se nije promijenilo ni u drugom poluvremenu. Gosti su tražili svoju šansu i uspjeli da izjednače preko zapažnog Francuza Christophera Nkunkua. Njegov deseti gol u sezoni. Ponovo je asistenciju upisao Austrijanac Konrad Laimer.

Bilo je to u 53. minutu, ali je samo pet minuta kasnije Bayern ponovo došao do vodstva. Centrirao je Gnabry ka Lewandowskom i Tollisou, ali je lopta zakačila Joška Gvardiola i završila u mreži Leipziga. Autogol za 3:2.

Do kraja meča Bayern je mogao da poveća prednost, Lewandowski je nekoliko puta bio u dobroj poziciji. Imao je Leipzig šansu preko Forsberga, ali se rezultat više nije mijenjao.

Bayern sada sa utakmicom više ima devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borussiju Dortmund.

Ranije tokom dana odigrano je pet utakmica 21. kola Bundeslige.