Begović igrač utakmice u debiju za Everton

Nogomet 26. jul 202108:26 > 08:44 0 komentara
Everton FC

Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Asmir Begović na najbolji mogući način debitovao je za ekipu Evertona. Proglašen je igračem utakmice u finalu Florida Cupa protiv kolumbijskog Millionaresa.

Kolumbijci su poveli već u 19. minuti susreta preko Andresa Llinasa, a Everton je do izjednačenja stigao u 64. minuti. Strijelac je sa bijele tačke bio novajlija Demarai Grey.

To je bio i konačan rezultat nakon regularnih 90 minuta susreta, te se nakon toga pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Ključni čovjek u penal seriji bio je naš golman koji je u 11. seriji najprije pogodio za 10-9, a potom i odbranio penal Morenu kojim je donio pobjedu svojoj ekipi.

Begović je na kraju proglašen igračem utakmice i predstoji mu velika borba za “jedinicu” na golu Karamela sa Jordanom Pickfordom u predstojećoj sezoni.