Benzema hat-trickom srušio Chelsea, Villarreal šokirao Bayern (VIDEO)

Nogomet 06. apr 202222:53 > 23:06 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Večeras su odigrana i druga dva četvrtfinalna susreta UEFA-ine Lige prvaka. Real Madrid je u gostima bio uvjerljiv protiv Chelseaja sa 1:3. Briljirao je Karim Benzema sa postignutim hat-trickom, dok je Villarreal priredio iznenađenje i sa 1:0 savladao favorizirani Bayern Munchen.

Chelsea je imao blagu inicijativu na početku susreta, ali je prečka Viniciusa iz desete minute odvela meč na stranu Madriđana.

TOK SUSRETA:

Nakon toga Kraljevi su zaigrali mnogo bolje, a do prednosti su stigli u 21. minuti. Pogodio je Karim Benzema nakon asistencije Vinicusa Juniora. Gol pogledajte OVDJE.

Tri minuta kasnije Modrić je centrirao sa desne strane, a Benzema drugi put glavom matirao Mendyja. Gol pogledajte OVDJE.

Prednost Chelseaja smanjio je Kai Havertz. I on je pogodio glavom nakon asistencije savladao Courtoisa. Gol pogledajte OVDJE.

Francuz je u drugom dijelu i to na samom otvaranju drugog poluvremena kompletirao hat-trick. Iskoristio je Benzema poigravanje Mendyja i Rudigera, ukrao loptu i pogodio praznu mrežu Chelseaja. Hat-trick Benzeme pogledajte OVDJE.

Real Madrid tako nosi veliku prednost pred revanš.

Villarreal srušio veliki Bayern

Villarreal je u drugom susretu poveo već u osmoj minuti, a strijelac je bio Arnaut Danjuma. Gol Danjume možete pogledati OVDJE.

Prijetio je španski tim, još u nekoliko navrata u prvom dijelu, Coquelinu je poništen fenomenalan gol zbog ofsajda, dok Bayern u prvom dijelu nije uputio niti jedan udarac u okvir gola.

U drugom poluvremenu Bavarci su zaigrali mnogo opasnije, ali je i Villarreal imao svoje šanse. Pogodili su igrači Žute podmornice i okvir gola preko Morena.

Ipak, Bavarci nisu uspjeli postići gol, pa će Villarreal sa minimalnom prednošću pred revanš na Allianz Areni.

Revanš mečevi na rasporedu su za sedam dana.