Benzema “pakovao“ pa i pogodio, laka pobjeda Reala

Nogomet 19. feb 202223:47 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Real Madrida savladali su Alaves rezultatom 3:0 u posljednjem subotnjem meču 25. kola La Lige.

Čekalo se na gol čitav sat. Real je poveo u 63. minutu golom Marka Asensija nakon odličnog dodavanja Karima Benzeme.

Benzema se našao u ulozi asistenta i u 80. minutu kada je proigrao Viniciusa Juniora, a ovaj lijepo spakovao loptu u mrežu.

Na kraju se u strijelce upisao i Benzema koji je sa bijele tačke pogodio za konačnih 3:0 u prvom minutu nadoknade.

Čak 21 loptu uputio je Real ka golu rivala u ovom meču, osam puta je šutirao u okvir gola, ali je golman Alavesa upisao čak šest odbrana i sačuvao svoj tim debakla.

Real nakon 17. pobjede u sezoni na prvom mjestu na tabeli ima 57 bodova, sedam više, uz meč više, od Seville i čak 14 više u odnosu na trećeplasirani Betis koji također tek treba da igra ovog vikenda.

Alavesu je ovo 15. poraz u novoj sezoni i na pretosljednjem mjestu na tabeli ima 20 bodova.