Benzema sa dva gola iz tri penala za trijumf Reala

Nogomet 02. apr 202220:41 0 komentara
EUTERS/Miguel Vidal

Dva gola sa penala Karima Benzeme donijela su trijumf Realu 2:1 na gostovanju protiv Celte iz Viga u okviru 30. kola španske Primere.

Prvi gol je Francuz postigao u 20.minutu. Loše je u svom kaznenom prostoru startovao Nolito, sudija dosudio kazneni udarac, a Benzema je sigurno izveo udarac sa bijele tačke.

U nastavku prvog dijela Celta je bila mnogo bolja. Aspas je propustio veliku priliku, poništen je i gol Gallarda pa su Madriđani sa golom viška otišli na odmor.

Nastavila je Celta u jakom ritmu i u drugom dijelu i to se isplatilo. Nolito je odlično reagovao u 53. minutu i izjednačio rezultat na semaforu.

Međutim, vrlo brzo je dosuđen još jedan penal za Real. U 64. minutu Benzema je loše šutirao i golman Dituro je zaustavio njegov pokušaj.

Prilika za popravni stigla je pet minuta kasnije. Sada je penal skrivio Vasquez. Ovaj put Benzema nije omanuo i donio je vodstvo Realu. Nije više bilo mnogo uzbuđenja i Madriđani su odnijeli tri boda, koja ih još više približavaju tituli.

Sada imaju 69 bodova, 12 više i meč više od drugoplasirane Seville, a 15 više i dva meča više od Barcelone na trećem mjestu. Celta je 11. sa 36. poena.