Betis namučio prvaka Evrope, Real ipak slavio u Madridu

Nogomet 03. sep 202218:25 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes

U duelu do sad neporaženih timova, Real slavio protiv Betisa i zadržao maksimalan učinak, ujedno se i osamio na čelu tabele španskog šampionata.

Vrlo dobar meč odigrali su Real Madrid i Betis na otvaranju subotnjeg programa La Lige. Na kraju, domaćin je slavio trijumf na “Santiago Bernabeu”, ali dosta teže od očekivanog – 2:1.

Počelo je odlično po ekipu Carla Ancelottija, koja je u devetom minutu povela, Alaba je proigrao Viniciusa, a Brazilac je načeo tim iz Seville.

Ipak, poslije lijepe akcije u 17. minutu Betis je izjednačio. Tada je Iglesias bio u ulozi asistenta, egzekutor Canales, momak koji je prije jedne decenije bio velika nada Reala.

Imali su Madriđani inicijativu, više prilika, a jednu su iskoristili u 65. minutu, ispostavilo se da je tada postavljen konačan rezultat, kad je pogodio Rodrygo.