Bez pobjednika u susretu Radnika i Veleža

Nogomet 08. aug 202121:05 0 komentara
N1

Fudbaleri Radnika i Veleža remizirali su na Gradskom stadionu u Bijeljini u okviru posljednjeg susreta 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine 1-1.

Rođeni su na samom početku zaprijetili u nekoliko navrata, ali je mreža Aljkanovića ostala netaknuta.

Radnik je prvi put zaprijetio u desetoj minuti susreta. Pantelić je šutirao, ali njegov šut brani Bogdanović.

Nova prilika za Radnik u 25. minuti. Nikić je sjajno proigrao Pantelića koji šutira, lopta pogađa Zvonića i odlazi zamalo pored gola Veleža.

Do tridesete minute u dva navrata je prijetio i mladi Tahrić, ali oba puta je bio poprilično neprecizan.

Radnik ipak inicijativu i sjajnu igru kruniše u 41. minuti susreta. Lopta stiže do mladog Bojana Markovića koji odmjerenim udarcem pogađa stativu nakon čega se lopta odbija u gol Slaviše Bogdanovića.

Rođeni su imali priliku doći do poravnanja odmah u narednom napadu. Lopta je stigla do Brandaoa, ali je Brazilac šutirao neprecizno iz veoma dobre situacije.

Feđa Dudić je na početku drugog poluvremena izvršio čak četiri izmjene i njegov tim je zaigrao mnogo bolje. Prvu veliku priliku u 57. minuti imao je Brandao, ali je njegov udarac odbranio fenomenalni Aljkanović.

U 65. minuti pokušao je i Samir Radovac, međutim i njegov udarac je otišao pored gola Radnika.

U 72. minuti pokušao je Zajmović nakon ubačaja Vehabovića, ali je udarac završio pored gola Radnika.

Rođeni stižu do poravnanja u 82. minuti susreta. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Dženan Zajmović.

U samom finišu susreta novi problemi za Velež. Bogdanović je igrao rukom van kaznenog prostora i zaradio direktan crveni karton. Kako je Feđa Dudić obavio svih pet izmjena na gol je do kraja susreta stao Samir Radovac.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su današnji rivali podijelili bodove.

Radnik nakon četvrtog kola zauzima posljednju poziciju tabele PLBiH sa 2 osvojena boda, dok se Velež nalazi na petom mjestu sa četiri boda, ali i utakmicom manje.

Velež će već u četvrtak na Grbavici igrati revanš susret trećeg pretkola UEFA-ine Konferencijske lige protiv švedskog Elfsborga. Prvi susret završen neriješeno 1-1.