Bh. kolonija srušila Pjanića i Besiktas

Nogomet 27. dec 202121:26 0 komentara
İttifak Holding Konyaspor

Fudbaleri Konyaspora savladali su u 19. kolu turske Super Lige ekipu Besiktasa minimalnim rezultatom 1:0.

Iako su ekipe imale nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka, na trenutak odluke se moralo čekati sve do 90. minute susreta. Nejc Skubic je poslao loptu do egipatskog napadača Koke koji je rutinski savladao Detanoglua.

Za Konyaspor su čitav susret odigrali Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović, dok je Amar Rahmanović u igru ušao u 59. minuti susreta.

Miralem Pjanić je za Besiktas igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Hutchinson.

Konya je tako nastavila sa sjajnim igrama i trenutno zauzima drugu poziciju na tabeli Super lige sa 39 osvojenih bodova, branilac naslova prvaka Besiktas je tek 7. sa 28 bodova.