Bh. reprezentativci i Ferencvaros poraženi od Celtica

Nogomet 04. nov 202122:52 0 komentara
REUTERS/Marton Monus

Fudbaleri Ferencvarosa poraženi su u 4. kolu grupne faze UEFA-ine Lige Evrope od Celtica rezultatom 3-2, dok je Leverkusen bio siguran protiv Betisa sa 4-0.

Gosti iz Škotske poveli su već u trećoj minuti preko Furuhashija, ali je Zubkov fenomenalnim pogotkom u 11. vratio prvaka Mađarske u egal.

Ipak, novo vodstvo Celticu donosi Jota u 23. minuti susreta, a sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Abada je u 60. minuti susreta postigao i treći gol za Celtic, ali je Uzuni u 86. postavio konačan rezultat.

Bh. reprezentativac Eldar Ćivić igrao je cijeli za Ferencvaros do 73. minute kada ga je zamijenio Stjepan Lončar. Adnan Kovačević je meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

U drugom susretu ove grupe Leverkusen je sa 4-0 savladao Real Betis. Dva gola je postigao Diaby, dok su po jedan dodali Wirtz i Amiri.

Nakon četiri odigrana kola Leverkusen je prvoplasirani tim na tabeli grupe G sa 10 bodova, Betis ima 7, Celtic bod manje, dok je Ferencvaros posljednji bez bodova.