BiH ima osvajača trofeja: Milan je novi prvak talijanske Serie A!

Nogomet 22. maj 202219:56 > 23. maj 2022 00:03 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Milana savladali su u posljednjem kolu talijanske Serije A u gostima ekipu Sassuola uvjerljivim rezultatom 0:3 i tako osvojili titulu prvaka.

Rossonerima je za pobjedu bio dovoljan i remi, ali su odlučili stvar riješiti već u prvom dijelu.

Poveli su Milanezi u 17. minuti, a strijelac je bio Olivier Giroud. 15 minuta kasnije isti dvojac kreira i drugi gol za Milan. Bio je to 11. gol za Girouda u debitantskoj sezoni Serije A.

Pobjedu Milana, ali i veliko slavlje ovjerio je Franck Kessie golom iz 36. minute. Ponovo je asitent bio Rafael Leao.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić igrao je za Milan do 73. minute i tako osvojio prvi trofej u karijeri, ali kakav!

Inter slavio protiv Sampdorie

Najveći rival u borbi za titulu i gradski rival Milana, Inter sa 3:0 je bio bolji od Sampdorie. Za razliku od Milana, Inter je golove postigao u drugom dijelu.

Nakon četiri minute igre u drugom dijelu pogodio je Ivan Perišić nakon dodavanja Barelle, da bi nakon toga Correa sa dva brza gola (55. i 57. potvrdio pobjedu Intera).

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko cijeli meč za Inter odgledao je sa klupe za rezervne fudbalere.

REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Na kraju je Milan sezonu završio kao prvi sa 86 osvojenih bodova, dok je Inter drugoplasirani sa 84. Pored pomenutog dvojca u Ligu prvaka će naredne sezone Napoli i Juventus, Lazio i Roma idu u Ligu Evrope, dok će Fiorentina nastupati u Ligi Konferencija.

Venezia i Genoa su putnici u niži rang, a posljednjeg ćemo saznati večeras nakon mečeva Salernitana – Udinese i Venezia – Cagliari. Za Milan je ovo 19. titula prvaka Italije, a prva od 2011. godine.