Bikovi pregazili Ljubičice

Nogomet 10. jan 202219:31 > 19:44 0 komentara
Football club Torino

Posljednja utakmica 21. kola Serie A donijela je neočekivano visok poraz Fiorentine u Torinu.

Torino je poveo u 19. minuti golom Wilfrieda Singa, a Brekalo je povećao prednost na 2:0 četiri minute kasnije, Svoj drugi pogodak na utakmici za vodstvo Torina od 3:0 Brekalo je postigao u 31. minuti. Na 4:0 u drugom poluvremenu u 58. minuti podiže Sanabria.

Brekalu su to bili peti i šesti gol ove sezone te prvi gol nakon skoro dva mjeseca. Zadnji put je zabio Udineseu u 13. kolu.Brekalo je igrao do 79. minuti kada ga je zamijenio Marko Pjaca.

Najbolji strijelac Serie A Dušan Vlahović nije imao svoj dan u dresu tima iz Firence. Zamijenio ga je Kokorin u 73. minuti. Vlahović je i dalje prvi na listi strijelaca sa 16 golova. Jedan manje ima Immobile. Treći je Simeone sa 12, a četvrti Lautaro sa 11 zgoditaka. Edin Džeko dijeli devetu poziciju liste najboljih golgetera u Italiji sa Abrahamom. Upravo je Britanac stigao u Romu kao zamjena za Džeku koji je napravio transfer u aktuelnog prvaka Inter.

Zahvaljujući ovoj pobjedi ekipe trenera Ivana Jurića skočila je na deveto mjesto i ima 28 bodova, dok je Fiorentina sedma sa 32 boda. Prvi je Inter sa 49 bodova.