Bitka za vrh Serije A pripala Milanu

Nogomet 06. mar 202222:46 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Milana savladali su u derbi susretu 28. kola talijanske Serije A ekipu Napolija minimalnim rezultatom 1:0 i upisali veoma važna tri boda u borbi za skudeto.

Napoli je dobro počeo meč, a nakon dvije minute natjerao je Milan na paničnu reakciju. Rui je centrirao sa desne strane, lopta je došla do Osimhena, a loptu je očistio Messias.

Samo minut kasnije Bennacer je pao u šesnaestercu Napolija, nakon kontakta sa Koulibalijem, ali je sudija Orsato samo odmahnuo rukom.

U 13. minuti igrači Napolija su ti koji su tražili nastrožu kaznu. Osimhen je pao na travnjak nakon kontakta sa Tomorijem, ali je i ovaj put Orsato pustio da se igra nastavi.

Sredinom poluvremena Milan je preuzeo inicijativu, Rafael Leao je bio najraspoloženiji kod gostiju, ali njegovi pokušaji su uglavnom završavali u rukama golmana Ospine.

Do poluvremena vise nije bilo prilika, te se na odmor otišlo bez golova na obje strane.

Početkom drugog dijela gosti su stigli do prednosti. Tonali je šutirao prema golu Ospine, a njegov prilično loš šut ispravio je Olivier Giroud za 0:1. Igrao se 49. minut.

Samo pet minuta kasnije Milan je mogao udvostručiti vodstvo, ali udarac Bennacera Ospina je skrenuo u korner.

Rossoneri su nakon toga prepustili loptu i inicijativu Napoliju, koji nije uspio da napravi ozbiljnije prilike pred golom Mikea Maignana.

Samo je u 85. minuti Victor Osimhen sam stvorio priliku pred golom Rossonera. Pretrčao je i Tomorija i Kalulua, i šutirao u bliži ugao, ali je njegov udarac zaustavila stativa koju je i pokrio golman Milana.

Mogao je Milan i do drugog gola. Hernandez je u kontranapadu poslužio Saelemaekersa koji je bio sam u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac otišao preko gola, pa je na kraju ostalo 0:1 za Milan.

Milan se tako vratio usamljen na prvom mjestu Serije A sa 60 bodova, Inter je drugi sa dva boda manje i utakmicom manje, Napoli je treći sa 57.