Bitna pobjeda Marseillea za Ligu prvaka, Kolašinac ušao u završnici

Nogomet 21. apr 202200:12 0 komentara
Olympique de Marseille

Fudbaleri Olympique Marseillea savldali su Nantes 3:2 poslije preokreta i učvrstili se na drugoj poziciji Ligue 1.

Poveo je Nantes preko Andreija Girotta u 26. minuti. Trinaest minuta kasnije Payet je poravnao iz jedanaesterca. Marcus Coco donosi Kanarincima drugo vodstvo na  meču što je bio rezultat prvih 45 minuta.

#social-embed_2

U 55. minuti ponovo penal za Marseille i opet siguran realizator bio je Payet. To je Francuzu 12. gol sezone, a pored toga upisao je i 9 asistencija.

Konačnih 3-2 i bitnu pobjedu za Olympique donio je Harit 15 minuta prije kraja na asistenciju Gersona. Do kraja meča Nantes je ostao i sa igračem manje, kada je u sudijskog nadoknadi isključen Coco.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac u igru je ušao u 90. minuti i na terenu proveo pet minuta sudijske nadoknade.

U ostalim mečevima koji su odigrani u 21 sat PSG je slavio ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Angersa 3:0. Golove su postigli Mbappe, Ramos i Marquinhos. Brest je kod kuće slavio protiv Lyona 2:1, Montpellier je poražen u gostima kod Lensa 2:0 i Strasbourg je savladao na domaćen terenu Rennes 2:1. Sanjin Prcić ušao je u igri za Strasbourg u 67. minutu zamijenivši Thomassona.