Bochum pogurao Arminiju ka Cvajti

Nogomet 06. maj 202222:49 0 komentara

Fudbaleri Bochuma savladali su Arminiju sa 2:1 u prvoj utakmici 33. kola Bundeslige i tako su tim iz Bilefelda gurnuli ka Cvajti.

Sebastian Polter postigao je svoj prvi gol od 13. marta, i njime je doveo domaće u vodstvo u 22. minutu, na asistenciju Pantovića.

Trinaest minuta kasnije su gosti izjednačili preko Nilssona, a u 89. minutu je Bochum ipak stigao do pobjede, autogolom Bella.

Bochum ima 42 boda na desetoj poziciji, a Arminija je pretposljednja sa 27 bodova. Dva više ima Stuttgart, koji je na mjestu koje vodi u baraž za opstanak u ligi, dok je Hertha bezbjedno prva iznad crte.

Stuttgart u nedjelju gostuje Bayernu u Minhenu, dok se u posljednjem kolu sastaju: Arminija – Leipzig i Stuttgart – Koln.