Borac doživio težak poraz u Sjevernoj Irskoj

Nogomet 22. jul 202122:39 > 23. jul 2021 08:27 0 komentara
Facebook/FK Borac

Fudbaleri FK Borac doživjeli su večeras težak poraz u meču protiv ekipe Linfielda iz Sjeverne Irske. "Lešinari" su izgubili 4:0.

Šok za Borac uslijedio je već u 3. minuti susreta kada je Njuberi poslao loptu u mrežu nakon loše reakcije odbrane.  Linfield je poveo 1:0.

U 24. minuti, nakon konstantnog pritiska. domaćin je vodio 2:0 zahvaljujući golu koji je postigao Manzinga.

U drugom poluvremenu Borac se aktivirao, ali je Mulgru pogodio mrežu za 3:0 i srušio nadu Borca za oporavak. No, “utrpavanje” domaćina nije prestalo. U sudijskoj nadoknadi Borac je primio još jedan gol, a zabio ga je Callacher u 92. minuti.

Na utakmici je “požutilo” pet igrača FK Borac (Begić, Vojinović, Molls, Subić, Vušurović) i tri Linfielda (Callacher, Clarke, Hume).

Novu šansu klub  “Lešinara” će imati u uzvratnom meču koji igraju kod kuće.