Borac i Sarajevo na pragu finala Kupa BiH

Nogomet 07. apr 202119:58 0 komentara
FK Sarajevo

U prvim utakmicama polufinala fudbalskog Kupa BiH pobjede su ostvarili Borac iz Banjaluke nad Federalnim drugoligašem Klisom rezultatom 4:1 i Sarajevo kao gost protiv Tuzle City sa 1:0.

Duel između Borca i Klisa je trebao da bude odigran sinoć, međutim zbog snježnih padavina je pomjeren za danas. Borac je tokom meča pokazao da je dosta kvalitetniji sastav, te je zasluženo slavio ubjedljivim rezultatom, mada se mora priznati i da su se fudbaleri Klisa dobro držali sve do posljednjih 25 minuta.

Panajotis Moraitis je već u sedmom minutu doveo Banjalučane u vođstvo, što je bio i jedini pogodak u prvih 45 minuta. U nastavku prvo iznenađenje – Aid Kudra je u 59. minutu izjednačio na 1:1, što je probudilo i uozbiljilo utakmicu.

Auto-golom Mirze Pirije u 68. minutu Borac ponovo dolazi do prednosti. Potom još jedan auto-gol definitivno slama otpor tima iz Butorović Polja – igrao se 81. minut, a loptu je u svoju mrežu sproveo Tarik Mušinović.

Konačnih 4:1 i lijepih tri gola prednosti pred revanš postavio je Elvis Mehanović u 86. minutu utakmice.

Sarajevo je gostovalo na “Tušnju” kod Fudbalskog kluba Tuzla City i slavilo sa 1:0 u prilično slaboj utakmici, ali u dobroj mjeri, zahvaljujući veoma lošem terenu.

Uprkos lošem terenu bilo je prilika na obje strane, nešto više Sarajeva, a jedini pogodak je viđen u 56. minutu, kada je pogodio Matijas Fanimo za više nego dobar rezultat za bordo tim pred revanš na stadionu “Asim Ferhatović Hase”.

Sarajlije su tako nanijele prvi poraz ekipi Tuzle još od 5. decembra, kada su poraženi u Bijeljini od Radnika. Revanš mečevi oba polufinala su na programu 21. aprila.