Borac ostvario prvu pobjedu sezone na Mokrom Docu

Nogomet 30. jul 202218:51 > 18:57 0 komentara
HŠK POSUŠJE

Fudbaleri banjalučkog Borca upisali su prvu pobjedu sezone u 3. kolu Premijer lige BiH protiv Posušja 2:0 na Morkom Docu.

Prvu pravu priliku na utakmici imali su domaći preko Tonija Jovića. Napadač domaćih je odlično šutirao ali golman Borca Bojan Pavlović sjajno je odbranio.

Ekipa Nenada Lalatovića dolazi do vodstvau 38. minuti, više sretno nego spretno. Jovan Vladimir Pavlović bio je neoprezan i glavom lobovao svog golmana Luku Kukića.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa vrijedno pomena do šanse Momčila Mrkaića u 72. minuti, kada je jako loše šutirao i pogodio vanjski dio mreže i jako dobre situacije na asistenciju Kulašina.

Konačnih 2:0 postavio je Dejan meleg u 92. minuti susreta, samo dva minuta prije nego je ušao u igru zamijenivši Tatara.

Banjalučani su tako prekinuli crni niz od tri vezane utakmice bez pobjede u svim takmičenjima, a poslije poraza od Sarajeva i remija sa Slogom, dolaze do prve pobjede u novoj sezoni PL BiH.

Borac je sada četvrti sa 4 boda iz tri meča, a Posušje iz dvije utakmice ima jedan bod, osvojen protiv Veleža u prvom kolu.

Šestog augusta i jedan i drugi tim igraju mečeve 4. kola. Borac dočekuje Igman, a Posušje ide na teško gostovanje Sarajevu.