Borac pobijedio Sarajevo nakon deset godina u Banjoj Luci

Nogomet 25. sep 202120:58 > 21:25 0 komentara
FK Sarajevo

U 11. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Borac je u derbiju pobijedio Sarajevo 1:0.

Susret se igrao na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, a prva šansa za Borac je bila već u sedmoj minuti.

Pred kraj prvog poluvremena i Sarajevo i Borac su igrali otvorenije, ali je prvih 45 minuta prošlo bez ijednog pogotka.

Međutim, odmah na početku drugog poluvremena u 47. minuti, Stojan Vranješ je doveo Borac u vodstvo nakon što je odbrana Sarajeva napravila grešku.

Ubrzo nakon toga uslijedila je trostruka izmjena u Bordo timu koji je u 63. minuti imao veliku šansu za izjednačenje rezultata.

Matthias Fanimo, koji je u igru ušao umjesto Amera Dupovca, odlično je šutirao prema golu Borca u 80. minuti, međutim, lopta je prošla pored stative.

Do kraja meča više nije bilo većih prilika pa je tako Borac na domaćem terenu slavio protiv Bordo tima nakon punih deset godina.

Borac je ostao na petom mjestu, a Sarajevu sada pripada treća pozicija. Klub iz Banje Luke u narednom kolu dočekuje Željezničar, a Sarajevo će igrati protiv Tuzla Cityja.