Borac rutinski protiv Leotara, Velež deklasirao Slogu

Nogomet 27. okt 202116:26 > 16:31 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri banjalučkog Borca sa 2-1 savladali su Leotar u 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine, dok je Velež deklasirao Slogu iz Uskoplja sa 6-0.

Banjalučani su krenuli jako, a u prednost ih je doveo Dejan Meleg u 20. minuti susreta. Jovo Lukić se upisao u strijelce u 36. minuti i sa 2-0 za Borac se otišlo na odmor.

Domaćin je zaigrao nešto bolje u drugom poluvremenu, a do poravnanja su stigli u 80. minuti susreta preko Milića. Leotar je u finišu susreta ostao i sa igračem manje.

Goleada u Uskoplju

Velež je sa uvjerljivih 6-0 bio bolji od Sloge iz Uskoplja.

Ekipu Feđe Dudića u prednost je doveo Brandao u 15. minuti susreta sa bijele tačke, a na 2-0 povisio je Dino Hasanović u 32. minuti. Slaviša Radović samo dvije minute kasnije sjajnim udarcem, slabijom desnom nogom, povećava na 3-0, da bi i Nemanja Anđušić se upisao u strijelce u finišu prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu viđena su još dva pogotka, oba od strane Rođenih.

Pršeš je pogodio u 84. minuti, da bi Zajmović postavio konačan rezultat u finišu susreta.

Široki minimalnim rezultatom protiv Radnika

Na Gradskom stadionu u Bijeljini viđena je repriza subotnjeg susreta iz Premijer lige BiH, a sastali su se Radnik i Široki Brijeg.

I ovoga puta bio je bolji gost sa Pecare, a gol odluke postigao je Lukić u 23. minuti susreta.

Kup Bosne i Hercegovine – 1/8 finala:

FK Leotar 1-2 FK Borac (Milić / Meleg, Lukić)

NK Sloga Uskoplje 0-6 FK Velež (Brandao, Hasanović, Radović, Anđušić, Pršeš, Zajmović)

FK Radnik 0-1 NK Široki Brijeg (Lukić)

FK Omarska 0-1 FK Igman Konjic (Zukić)