Borac s igračem više slomio otpor nezgodne Sloge iz Doboja

Nogomet 01. okt 202215:50 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su u uvodnom susretu subotnjeg programa Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Sloge iz Doboja rezultatom 2:1.

Krenuo je tim Vinka Marinovića odlučno od prve minute, a prvu priliku vidjeli smo u četvrtoj minuti. Lukić se našao u petercu Sloge, šutirao, ali je njegov udarac zaustavio Trako.

Samo minut kasnije Ninković glavom šutira, ali lopta odlazi pored gola gostiju.

Nove velike šanse za Borac propustili su Jurilj i Lukić, bilo je nevjerovatno da Banjalučani ne vode.

Ipak, terensku inicijativu i velike prilike Borac je krunisao u 18. minuti susreta. Subić je centrirao, a Jurilj pospremio loptu u mrežu gostiju.

Prijetio je još u par navrata raspoloženi Ninković, ali se sa rezultatom od 1:0 otišlo na odmor.

Na startu drugog dijela – hladan tuš za domaćina. Kulenović je pobjegao Vojnoviću i pogodio za veliku radost gostiju.

U 53. minuti Đorić je izašao sam na golmana Borca, ali je Pavlović zaustavio njegov udarac.

Nakon toga Borac je krenuo još agresivnije, a na ruku im je išao i drugi žuti, odnosno crveni karton Dadića.

Do velike pobjede Banjalučani su stigli u 84. minuti. Danas odlični Jurilj je uputio sjajan centaršut, a rezervista Momčilo Mrkaić pogodio za svoj tim.

Borac nakon ove pobjede, barem za kratko je zasjeo na vrh premijerligaške tabele i sada ima 22 osvojena boda. Sloga je sedma sa 14 bodova.