Borac šokantno eliminisan iz Evrope, B36 ide dalje

Nogomet 14. jul 202221:44 > 21:51 2 komentara
Fótbóltsfelagið B36

Fudbaleri B36 Torshavna plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za UEFA-inu Konferencijsku ligu nakon što su eliminisali ekipu banjalučkog Borca. Farani su se plasirali dalje nakon boljeg izvođenja penala, a rezultat u regularnom dijelu glasio je 3:1 za domaćina.

Banjalučani su preuzeli inicijativu od samog početka, ali je u 36. minuti stigao “hladan tuš”. Magnus Egilsson je izveo fenomenalan slobodan udarac i matirao nemoćnog Bojana Pavlovića.

Do kraja prvog dijela Borac je pokušao poravnati, ali nije uspio. Na ruku im je išao i crveni karton Jacobsena.

Ipak, novi šok za ekipu Nenada Lalatovića u 54. minuti. Milan Gajić ruši protivnika, dobija drugi žuti odnosno crveni karton, a sudija Jaanovits pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Magnus Egilsson.

12 minuta kasnije novi penal za B36 Torshavn. Ovoga puta Darko Lazić je srušio Nattestada, a Egilsson postigao i treći gol na susretu.

Ipak, Borac je kvaliteniji tim, barem na papiru, a to je materijalizovao Benjamin Tatar. Krilni fudbaler Borca se lijepo snašao nakon ubačaja Andrića i matirao golmana Lamhaugea.

Od tog trenutka samo jedan tim je napadao.

Propustili su fudbaleri Borca brojne prilike, posebno preko Jove Lukića i Momčila Mrkaića.

Rezultat se ipak nije mijenjao, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Tamo se bolje snašao B36 i sa ukupnih 7:4 plasirao dalje. Kompletno dešavanje na susretu možete pronaći na live prenosu N1 portala. Penal završnicu pronađite OVDJE.