Bordeaux dva puta vodio, pa teško poražen, Ahmedhodžiću 90 minuta

Nogomet 24. apr 202217:24 0 komentara
Loic VENANCE / AFP

Fudbaleri Rennesa upisali su najubjedljiviji trijumf u popodnevnom programu 34. kola Ligue 1. Sa 5:0 pobijedili su Lorient. Najuzbudljiviji je bio duel Nantesa i Bordeauxa (5:3).

Trijumf Rennesa potpisali su Burigaud (17), Terrier (19), Traore (47), Tait (79) i Gaetan Laborde (90+2). Od 58. minuta, Rennes je igrao sa desetoricom, isključen je Aguer, ali ni to nije smetalo crveno-crnima da stignu do ubjedljivog trijumfa.

Rennes se vinuo na treće mesto Ligue 1, garant kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nezaboravan duel odigrali su Nantes i Bordeaux (5:3). Gosti u finišu meča, pri rezultatu 4:3, nisu iskoristili najstrožu kaznu. “Kanarinci“ su uzvratili preko Bukarija za konačnih 5:3. Bordeaux je imao dva gola prednosti do odmora, precizni su bili Niang (6) i Dilrosun (18).

Preokret u nastavku, najavio je Koulibaly, golom na početku drugog poluvremena. U 51. već je bilo 2:2, zahvaljujući autogolu Mangasa. “Žirondinci“ su opet poveli, preko Kwantenga, sredinom nastavka. Izjednačio je Koulibaly u 72, a Simon u 76. minutu pogodio za 4:3…

Cijeli meč za goste odigrao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić.

Bordeaux se četiri kola pre kraja nalazi na pretposljednjem mestu, pred ispadanjem u Ligue 1.

U borbi za vrh ne predaje se ni Nica. Preko Thurama, u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, pobijedila je Troyes i vinula se na peto mjesto.

Brest je identičnim rezultatom (1:0) pobedio Metz u gostima.

U duelu Clermonta i Angersa nije bilo pobjednika (2:2).