Bordo tim prekinuo crni niz: Sarajevo sigurno protiv Leotara

Nogomet 30. aug 202221:48 0 komentara
FK Sarajevo/ Ilustracija

Fudbaleri Sarajeva savladali su u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino Polje ekipu Leotara rezultatom 3:0.

Ekipa Feđe Dudića krenula je odlučno i motivisano da prekine niz od četiri utakmice bez pobjede (dva remija i dva poraza), a nakon par opasnih napada do prednosti stigla u 19. minuti susreta. Musa je sjajno centrirao, a Ikić donio prednost Bordo timu.

Jedini pokušaj Leotar u prvom dijelu imao je u 21. minuti, pokušao je Pervan, ali je Đokanović izblokirao njegov udarac.

Minut kasnije tresla se mreža gostiju iz Trebinja. Musa je uputio novi odličan centaršut, a ovoga puta mrežu pogodio Mulahusejnović. Bio je ovo treći gol ove sezone za nekadašnjeg fudbalera Maribora u dresu Sarajeva.

Pet minuta kasnije nova prilika za Sarajevo. Ikić je ponovo zatresao mrežu gostiju, ali je gol poništen zbog prekršaja nad golmanom Leotara, Puletićem.

U 35. minuti Varešanović je šutirao sa distance, a Puletić odbranio njegov udarac.

Nakon toga pokušao je Cmiljanović, ali je mladi Šahinović sjajno odbranio njegov udarac.

Sarajevo je nastavilo sa napadima i u drugom dijelu, a do prve šanse stigli su u 50. minuti susreta. Odlični Musa uputio novi odličan centaršut, ponovo šutirao Ikić, ovoga puta glavom, ali preko gola Leotara.

Deset minuta kasnije Mulahusejnović je imao priliku “ugurati” loptu u mrežu Puletića po drugi put, ali je kasnio na centaršut Muse.

Bordo tim je pitanje pobjednika praktički riješio u 73. minuti. Nakon duge akcije tima Feđe Dudića, Ikić je odigrao sjajnu loptu za Varešanovića, veznjak Sarajeva se namjestio i šutirao, a lopta pogodila Cmiljanovića i prevarila Puletića za 3:0.

Do kraja susreta Sarajevo je rutinski sačuvalo prednost i upisalo vrijedna tri boda.

Sarajevo se nakon ove pobjede, barem za kratko, probilo na lidersku poziciju na tabeli i sada ima 14 osvojenih bodova. Leotar je osmi sa 7 bodova.

U narednom kolu Sarajevo gostuje Zrinjskom, dok će Leotar dočekati Posušje.

Podsjećamo, u prvom današnjem susretu Sloga je deklasirala Velež sa 3:0.