Bowen “iz svlačionice“ za pobjedu West Hama (VIDEO)

Nogomet 03. apr 202217:05 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Fudbaleri West Hama pobijedili su Everton rezultatom 2:1 u utakmici 31. kola Premijer lige. Karamele se nakon ovog poraza nalaze na 17. mjestu na tabeli, što je samo jedna pozicija iznad opasne zone.

Aaron Creswell doveo je Čekićare u prednost u 32. minutu kada je direktno iz slobodnog udarca pogodio protivnički gol.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe su imale po jednu ozbiljnu šansu, preko Richarlisona i Michaila Antonija.

Igrao se 53. minut kada je Mason Holgate šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je zakačila Fornalsa, promijenila tok kretanja i na kraju završila u golu Fabianskog za 1:1.

Samo pet minuta potom Jarrod Bowen ponovo dovodi West Ham u vodstvo. Napadač se našao na pravom mjestu, stigao “iz svlačionice” i odbijenu loptu poslao u protivnički gol.

Od 65. minuta Everton je ostao sa igračem manje na terenu jer je Michail Keane povukao protivničkog igrača na pod dobio drugi žuti karton, što je automatski značilo i crveni.

Nakon ovog susreta West Ham je 5. na tabeli Premiershipa sa 51 osvojenim bodom, Everton je 17. sa 25 bodova.