Brazilci u finalu fudbalskog turnira u Tokiju

Nogomet 03. aug 202114:02 0 komentara
REUTERS/Henry Romero

Selekcija Brazila plasirala se u finale fudbalskog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon boljeg izvođenja penala protiv Meksika. Rezultat u regularnom dijelu susreta glasio je 1-1.

Dobru šansu za selekciju Brazila u 15. minuti imao je Gulherme Arana koji se našao oči u oči sa golmanom Meksika, međutim Ochoa je sjajno reagovao i odbranio njegov udarac.

Brazilci su ponovo zaprijetili u 23. minuti susreta. Daniel Alves je veoma dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac odbranio Ochoa.

Najbolju šansu u provom poluvremenu za Meksiko imao je Luis Romo. Veoma dobro je šutirao sa ivice kaznenog prostora, međutim njegov udarac je odbranio golman Brazila.

Brazilci su u drugom poluvremenu prijetili u par navrata preko Anthonyja i Richarlisona, ali se rezultat do kraja susreta nije mijenjao. Pa se nakon 120 minuta pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Tamo se bolje snašla selekcija Brazila. Sigurni za Selecao bili su Alves, Martineli, Bruno Guimeraes i Reiner, dok je jedini precizan za Meksikance bio Carlos Rodriguez. Svoje penale su promašili Aguire i Vasquez, pa se tako Brazil sa 3-1 plasirao u veliko finale.

Selecao će se tako treći put uzastopno boriti za Olimpijsko zlato, a u finalu čeka boljeg iz duela Japan – Španija.