Brentford bolji od Wolvesa na otvaranju 5. kola Premier lige (VIDEO)

Nogomet 18. sep 202115:26 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Fudbaleri Brentforda savladali su u gostima Wolverhampton u 5. kolu engleske Premier lige sa 2-0.

Gosti su u prednost stigli u 28. minuti susreta. Prethodno je nakon jednog prekida Marcal faulirao u šesnaestercu Toneya, a sudija England je pokazao na bijelu takčku. Odgovornost je upravo preuzeo Ivan Toney koji je golmana Sa poslao u jednu stranu, a loptu u drugu.

Samo tri minute kasnije nova lijepa akcija gostiju koju je na kraju ponovo realizovao Toney. Ipak, nakon asistencije VAR-a pogotak nije priznat zbog igranja rukom sjajnog napadača.

U 32. minuti Adama Traore je krenuo sam na odbranu Brentforda, lijepo je zalomio defanzivce, silovito šutirao, ali je njegov udarac pogodio prečku golmana Raye.

Već u narednom napadu stigla je kazna za promašaj Traorea. Ovoga puta Toney je asistirao za Mbeumoa koji je udvostručio prednost gostiju.

Brentford u 64. minuti ostaje sa igračem manje. Trincao je ukrao jednu loptu na sredini terena, Baptiste pravi glupost i ruši portugalskog fudbalera i dobija drugi žuti, odnosno crveni karton. Samo nekoliko minuta kasnije trener Brentforda Thomas Frank planirao je zamijeniti Baptistea Onyekom.

Imao je nedugo zatim Wolverhampton priliku smanjiti rezultat, Hwang je šutirao, ali je njegov udarac blokirao Ajer i spriječio siguran pogodak.

Nova velika prilika za Wolves u 87. minuti susreta. Traore je odlično centrirao, Meksikanac se izvio u zraku, ali je njegov udarac otišao za malo pored stative.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su gosti mogli početi da slave drugu pobjedu u sezoni.

Brentford nakon ove pobjede zauzima devetu poziciju na tabeli Premiershipa sa 8 osvojenih bodova, dok je Wolverhampton 14. sa svega 3 osvojena boda.