Brighton šokirao Chelsea: Pottera deklasirali „njegovi“

Nogomet 29. okt 202218:19 0 komentara
Action Images via Reuters/John Sibley

Tri godine Graham Potter je proveo u Brightonu, napravio od njega sjajan tim, ali njegovi dojučerašnji igrači nisu imali milosti za sadašnjeg trenera Chelseaja. U prvih 45 minuta postigli su tri gola i na kraju savladali višestrukog šampiona Evrope 3:1 u 13. kolu Premijer lige.

Sjajno su domaći otvorili meč. Vodili su već od petog minuta golom Belgijanca Trossarda, a prednost je autogolom duplirao Loftus Cheeka deset minuta kasnije.

Kada se očekivao kraj poluvremena, još jedan maler za Plavce. Ponovo su sami sebi postigli gol, a ovaj put je svoju mrežu pogodio Chaloba.

Na poluvremenu je Potter umjesto indisponiranog Kepe na gol stavio Mendyja. U 48. minutu Havertz je smanjio na 3:1, ali to je bilo sve od Chelseaja u ovom meču. Tačku na sjajnu partiju Brightona stavio je Pascal Gross.

Veliki preokret napravio je Tottenham na gostovanju Bournemothu, gdje je slavio 3:2. Domaći su vodili 2:0 golovima sjajnog Moorea, ali su Sessengnoni, Daviesa uspjeli da poravanaju na 2:2. U drugom minutu nadoknade gol odluke je postigao Bentancur.

Crystal Palace je do trijumfa protiv Southamptona došao golom Edouarda, dok je Newcastle na krilima Calluma Wilsona deklasirao Aston Vilu 4:0. Wilson je postigao prva dva gola, a onda je asistirao Joelintonu i Almironu čime je zaokružio nevjerovatnu partiju.

Bodove su podijelili samo Brentford i Wolverhampton. Sve u ovom duelu stalo je u dva minuta drugog poluvremena. Mee je doveo domaće u vodstvo u 50, a Neveš je poravnao skor u 52. minutu.