Bruno Fernandes promašio bod iz penala, Aston Villa srušila Manchester United

Nogomet 25. sep 202116:32 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Aston Ville pobijedili su Manchester United na Old Traffordu u izuzetno uzbudljivoj završnici meča šestog kola Premier lige rezultatom 1:0. Gosti su poveli preko Kortneya Hausea u 88. minuti, da bi Bruno Fernandes propustio šansu da iz penala u nadoknadi donese Đavolima bod.

Dominirao je United pred svojim navijačima. Imao veći posjed lopte i ukupno 28 šuteva, ali je na kraju pretrpio prvi poraz u ligi, a drugi uzastopni u sezoni.

Najveći krivac za to je Bruno Fernandes, koji nije realizovao najstrožu kaznu u 93 minuti. Preuzeo je Portugalac odgovornost, iako je na terenu bio i Cristiano Ronaldo, i poslao loptu preko prečke za hladan tuš na Teatru snova.

Villa je samo pet minuta ranije došla do vodstva. Poslije kornera gostiju iz Birminghema, Hause je glavom zakucao loptu uz lijevu stativu i donio radost sastava Deana Smitha.

Do tog momenta, ekipa Olea Gunnara Solskjaera kontrolisala je posed sve vrijeme. Konstantno je vrebala šansu da ugrozi protivnika, međutim, samo je četiri šuta išlo u okvir gola. Najbolje prilike propustili su Harry Maguire i Mason Greenwood.

Imala je i Villa svoje šanse pre pogotka Hausea. Ollie Watkins i Matt Targett su opasno prijetili Davidu de Gei, ali je utakmica prelomljena tek u završnici.

United je pao na četvrto mesto tabele sa 13 bodova, koliko imaju i Liverpool, Manchester City i Chelsea, s tim što Redsi imaju meč manje u odnosu na sva tri rivala. Villa je sedma sa 10 bodova.