Bundesliga: Demirović ušao i odmah asistirao u pobjedi Freiburga

Nogomet 26. feb 202218:55 0 komentara
herthabsc.com

Nastavlja se crna serija Herthe. Poraženi su od Freibruga 3:0 i nastavili niz od sedam mečeva bez pobjede u Bundesligi, koji ih je skroz približio zoni ispadanja.

Freibrug, koji sjajno igra ove godine i trenutno zauzima četvrto mjesto, koje vodi u Ligu šampiona poveo je u već u 12. minutu preko Grifa iz penala. Trijumf su osigurali u samom finišu golovima Schadea i Holera. Bh. reprezentativac Ermedin Demirović ušao je u igru u 82. minuta, a samo minut kasnije asistirao Schadeu sa 2-0 njegovog tima.

Sjajan meč viđen je u Monchengladbachu gdje je domaća Borussija igrala neriješno sa Wolfsburgom 2:2. Gosti su već poslije 33. minuta vodili 2:0 preko Winda i Bornauwa.

Da domaći mogu nečemu da se nadaju nagovijestio je Thuram, koji je u 42. minutu smanjio na 1:2. Lacroix je dobio crveni u redovima Wolfsburga u 70. minutu, a prednost na terenu iskoristio je Embolo u 82. minutu za 2:2. U prvom minutu nadoknade Monchengladbach je stigao i do trećeg gola, ali je poništen zbog prekršaja.

Bayer iz Leverkusena je prema očekivanjima lako izašao na kraj sa Arminijom. Slavili su 3:0, a golove su postigli Alario u prvom i Diyabi dva u drugom poluvremenu. Trenutno su treći na tabeli sa 44 poena.

Union Berlin je pobedio Mainz 3:1. Precizni su za domaće bili Haraguchi u osmom, Becker u 56. i Awoniyi u 75, dok je utešni pogodak djelo Burgzorga.

Fenjeraš Furth uzeo je bod na domaćem terenu protiv Kolna. Goste je u vodstvo doveo Kainz u 53. minutu, a konačan skor 15 minuta kasnije postavio je Griesbeck.

U toku je meč Eintrachta i Bayerna u Frankfurtu.