Bundesliga: Demiroviću pola sata u porazu Freiburga, pobjede Frankfurta i Mainza

Nogomet 05. feb 202218:55 0 komentara
INA FASSBENDER / AFP

Ermedin Demirović bio je starter i odigrao pola sata u porazu Freiburga na gostovanju u Kolnu. jarčevi su pobijedili 1-0.

Koln je savladao Freiburg golom francuskog internacionalca Antonya Modestea u 23. minutu. Bio je to njegov 14. gol u sezoni i on je peti strijelac Bundeslige ove sezone.

Identične pobjede od 2:0 ostvarili su Mainz i Augsburg, dok je u Bielefeldu na meču između Arminie i Borusije (M) bilo neriješeno 1:1.

I dan ranije u Berlinu ekipe Herthe i Bochuma igrale su neriješeno 1:1.

Važnu pobjedu u borbi za evropsku scenu ostvario je tim Eintrachta na gostovanju Stuttgarta.

Tri puta su gosti vodili, Švabe su uspijevale dva puta da izjednače, drugi put preko Saše Kaljdžića, ali je pobedu Frankfurtu donio Ajdin Hrustić svojim drugom golom na meču u 77. minutu. Momak iz Australije, kome je otac iz BiH, majka iz Rumunije, u igru je ušao u 46. minutu i pokazao se kao pravi džoker u timu Olivera Glasnera

Rezultati i strijelci subotnjih utakmica 21. kola Bundeslige:

Stuttgart– Eintracht Frankfurt 2:3 (Anton 42, Kalajdžić 70 – N’Dika 7, Hrustić 47, 77)

Mainz– Hoffenheim 2:0 (Li Jae-Sung 79, Niakhate 83. penal)

Augsburg– Union Berlin 2:0 (Gregorič 16, Han 59)

Arminia Bielefeld – Borussia Monchngladbach 1:1 (Sera 19 – Plea 38)

Koln– Freiburg 1:0 (Modeste 23)

Bayern Munchen – RB Leipzig u toku 1:0 (Muller 12. minuta)