Bundesliga: Nula Demirovića i Freiburga, Ibiševićeva Hertha “razbila” Hoffenheim

Nogomet 19. mar 202218:33 > 18:44 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Utakmice 27. kola Bundeslige donijele su pobjede Herthe, Mainza i Stuttgarta te remi Freiburga.

Ermedin Demirović odigrao je 58. minuta kada je zamijenio Petersen u iznenađujućem remiju njegovog Freiburga kod fenjeraša Furtha 0:0. Ekipa bh. reprezentativca ostala je na četvrtom mjestu sa 45 bodova.

Hertha je na Olimpijskom stadionu u Berlinu deklasirala Hoffenheim i tako prekinula niz od 9 utakmice bez pobjede u Bundesligi.

Za Felixa Magatha u čijem stručnom štabu je i bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević, ovo je bila prva utakmica i sjajan debi na klupi Herthe. Za domaćina su pogađali: Stark, Belfodil i Tousart.

Berlinska ekipa je sada na 16. mjestu sa 26 bodova, koliko ima 15. Augsburg i 14. Stuttgart. Hoffenheim je na poziciji broj 6 sa 44 osvojena boda.

Stuttgart je napravio veliki preokret u zadnjih 10 minuta utakmicu protiv direktnog rivala u borbi za opastanak Augsburga.

Povela je momčad Augsburga preko Hahna već u 6. minuti. Poravnanje ekipi Pellegrino Matarazza u 44. minuti meča donio je Anton. I kada se mislilo da će 1-1 biti rezultat prvog dijela, Gregoritsch pogađa mrežu domaćima za 1-2.

Ipak Marmoush u 79. i Thiago šest minuta kasnije kreirali su veliki preokret svog tima i pobjedu 3-2.

Mainz je na Mewa Areni upisao ubjedljivo pobjedu sa visokih 4:0. Strijelci za 11. pobjedu sezone ekipe Boa Svenssona bili su: Burkardt u dva navrata, Niakhate i Ingvartsen.