Canales u nastavku meča eliminisao Sevillu iz Kupa kralja

Nogomet 16. jan 202219:11 > 19:51
CRISTINA QUICLER / AFP

Fudbaleri Betisa plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja pobjedom protiv Seville 2:1.

Meč su dva tima započela u subotu, ali je nakon incidenta koji se dogodio utakmica prekinuta i završena je u nedjelju popodne bez navijača.

Duel na stadionu „Benito Villamarin“ je prekinut poslije incidenta u kojem je igrač gostiju Joan Jordan pogođen u glavu tvrdim predmetom koji liči na šipku.

Do incidenta je došlo u 39. minutu, u trenucima kada su fudbaleri Betisa slavili izjednačujući gol Nabila Fekira. Samo četiri minuta ranije gosti su poveli golom Papua Gomeza.

Odmah pošto je pogođen u glavu, fudbaler Seville je pao na zemlju, ali je vrlo brzo uspio da ustane, međutim, bila mu je potrebna pomoć da bi izašao sa terena. Sudija Ricardo de Burgos je članovima oba tima poručio da i oni napuste teren, da bi posle 20 minuta Fudbalska federacija Španije prekinula utakmicu uz najavu da će meč biti nastavljen u nedjelju pred praznim tribinama.

A u nastavku meča Betis je došao do pobjede golom Sergia Canalesa iz 73. minuta.