Čekićari se kockali, ali na kraju uzeli tri boda Palaceu (VIDEO)

Nogomet 01. jan 202220:40 0 komentara

Fudbaleri West Hama pobijedili su Crystal Palace na Selhurst parku sa 3:2 u 21. kolu Premier lige.

Mali londonski derbi na zatvaranju prvog dana nove godine riješio je playmaker Čekićara Manuel Lanzini sa dva pogotka.

Ekipa Davida Moyesa je već do poluvremena riješila sve dileme oko pobjednika, pošto je povela sa 3:0, iako se ne može reći da je potpuno zaslužila tako visoku prednost. Imali su Orlovi dvije fantastične prilike tokom prvog dijela, ali su pogađali okvir gola.

U 22. je Michail Antonio doveo goste do prednosti na asistenciju Saida Benrahme, da bi samo tri minuta kasnije Lanzini majstorski zakucao loptu pod prečku.

Na novi gol čekalo se do 45+5, a on je došao iz sumnjivog penala koji je skrivio Luka Milivojević zbog igranja rukom. Lanzni je rutinski pogodio mrežu i donio West Hamu nedostižnih 3:0.

U drugom poluvremenu su domaći potpuno dominirali i svim silama su pokušavali da osvoje barem bod, ali su na kraju uspjeli samo da ublaže poraz. Odsone Edouard je u 83. smanjio na 3:1, da bi Michael Olise u 90+1. postavio konačan rezultat.

West Ham je peti na tabeli sa 34 boda. U sljedećem kolu čeka Norwich 12. januara. Palace je 11. sa 23, a pred njim je gostovanje Brightonu 14. januara.