Celta i Villarreal prvi put od 2016. podijelili bodove

Nogomet 20. nov 202116:04 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Fudbaleri Celte i Villarreala podijelili su bodove u meču 14. kola prvenstva Španije odigranom u Vigu - 1:1.

Interesantran je da su ova dva tima prvi put od marta 2016 odigrali neriješeno, a u međuvremenu se sastajali deset puta (6-4 za Villarreal).

Ekipa iz Galicije je zabilježila treći uzastopni remi i sa 13 bodova zauzima 14. poziciju sa samo dva boda više od timova koji su u zoni ispadanja, dok je Villarreal 12. sa 16.

Žuta podmornica je bila opasnija u Vigu, vodila je od 27. minuta pogotkom Alberta Morena, drugim u sezoni, ali domaći su uspeli da izjednače prekoBraisa Mendeza u 72. minutu i sedmi put u sezoni ostanu neporaženi (3-4-7).

Gosti su uputili šest udaraca u okvir gola rivala, duplo više od Celte, međutim, i ostali su na svega tri trijumfa ove sezone u La ligi.

Ekipa iz Viga u sljedećem kolu gostuje Alavesu, a Villarreal dočekuje Barcelonu.

Real Sociedad je vodeći u prvenstvu sa 28 bodova, jedan manje imaju Real Madrid i Sevilla, Atletico Madrid je četvrti sa 23, Betis pet sa 21…