Česi na Hampden Parku savladali Škotsku

Nogomet 14. jun 202117:05 > 17:09 0 komentara
REUTERS/Lee Smith

Fudbaleri Češke savladali su na Hampden Parku selekciju Škotske u okviru prvog kola Grupe D Eura 2020. rezultatom 2-0.

Prvi priliku na susretu imao je reprezentativac Češke Patrik Shick koji je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je golman Marshall sjajno intervenisao.

Veliku priliku za Škotsku u 31. minuti susreta imao je Andy Robertson koji je šutirao pod samu prečku gola Vaclika, ali je čuvar mreže španske Seville sajno intervenisao.

Čehe je u prednost doveo Patrik Shick koji je nakon centaršuta Vladimira Coufala sjajno šutirao glavom i pogodio gol Marshalla.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Škotska. Hendry je šutirao sa nekih 20 metara, ali je njegov udarac završio na prečki.

Drugi pogodak za Češku postigao je Patrik Shick u 52. minuti susreta. Napadač Leverkusena primijetio je da je David Marshall napustio gol, došao je do lopte šutirao sa centra igrališta i pogodio na fenomenalan način.

Mogla je Četška i do uvjerljivije pobjede. U 90. minutu Krmencik je izašao sam ispred Marshalla, ali je Češki golman sjajno intervenisao.

Škotska će u narednom kolu igrati protiv Engleske na Wembleyu, dok će Češka na Hampden Parku igrati protiv Hrvatske. Oba susreta su na rasporedu 18. juna.