Chiesa donio pobjedu Juventusu protiv aktuelnog prvaka Evrope

Nogomet 29. sep 202122:55 > 23:02 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri torinskog Juventusa savladali su u drugom kolu grupne faze UEFA-ine Lige prvaka aktuelnog branioca naslova Chelsea sa 1-0.

Prvi je zaprijetio Lukaku u 7. minuti susreta, našao se Belgijanac u veoma dobroj šansi, ali je njegov udarac odbranio Sczesny.

U 20. minuti velika prilika za Juventus. Chiesa je lijepo prošao po desnoj strani, šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Pokušavali su do kraja poluvremena Rabiot i Bernardeschi, ali se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka.

Stara dama je povela na samom startu drugog poluvremena. Nakon svega 10 sekundi Chiesa je pobjegao igračima Chelseaja i pogodio za na kraju ispostavit će se veliku pobjedu svoje ekipe.

Do kraja susreta talijanski tim je kontrolisao susret, mogao je Bernardeschi udvostručiti prednost, ali je bio neprecizan.

Juventus je nakon ovog trijumfa prvoplasirani tim na tabeli grupe H sa 6 osvojenih bodova, dok je Chelsea drugoplasirani sa 3 boda.

U grupi G pobjeda Salzburga, remi Wolfsburga i Seville..

Njemački tim je remizirao sa Sevillom sa 1-1. Renato Steffen je doveo Vukove u vodstvo u 49. minuti susreta, a konačan rezultat postavio je Rakitić sa bijele tačke u 90. minutu susreta.

Salzburg je slavio protiv Lillea sa 2-1. Oba gola za Salzburg postigao je Adeyemi, i to oba sa bijele tačke. Dok je utješni pogodak za prvaka francuske postigao Burak Yilmaz u 62. minuti susreta.

Vodeći nakon drugog kola na tabeli grupe G je Salzburg sa 4 boda, Sevilla je drugoplasirana sa dva boda, koliko ima i trećeplasirani Wolfsburg. Lille je posljednji sa jednim bodom.